مگسی را نهراسیم که هستیم بیشمار

شش ماه از دزدی رای های سبز ما می گذرد؛ اما کودتاچی بزرگ هنوز هر شب، قبل از خواب، شاید قبل از خوردن قرص های آرامش بخش و استعمال دودهای آرامش بخش تر، به فکر فرو می رود که «پس چرا نسخه ی این رنگ سبز پیچیده نمی شود؟ مگر چه کار باید می کردیم که نکردیم در این مدت؟ کشتار که کردیم، شکنجه که کردیم، دانشجو و روشنفکر را زندان کردیم، در ملا عام از جسم لعیلمان هم مایه گذاشتیم و برای امت اسلامیمان گریه کردیم، حتی بعضی کارهای دیگر را هم در جهت حفظ نظام اسلامی و به صورت مصلحتی کردیم، اما این رنگ سبز هنوز چسبیده بیخ ریش ما. رنگ سبز تقلبیمان هم که نگرفت. مگر چه چیز دارد این رنگ سبز در درونش که هیچ رقمه پاک نمی شود. پاک که نمی شود هیچ، هر روز که از خواب بلند می شویم بیخ ریشمان سبزتر شده و این سبزی دارد آرام آرام به پشت سبیلمان هم می رسد.»

آقای کودتاچی، اینقدرها هم که فکر می کنی پیچیده نیست مساله. رای ملت را در روز روشن دزدیدی، احترام ریش سفیدت را نگه داشتیم. جوانان را در خیابان کشتی، احترام عبای سیاهت را نگه داشتیم. روشنفکر و دانشجو را زندانی و شکنجه کردی، احترام «جسم علیلت» را نگه داشتیم. این آخری هم که عکس آتش می زنی و تقصیر گردن ما می اندازی. دیگر وقاحت هم حدی دارد؛ همانطور که شکیبایی ما هم اندازه ای دارد. با چه می جنگی؟ با حقیقت؟  مساله ای که به سادگی حل شدنیست را می پیچانی و به قول محسن سازگارا «عرض خود می بری و زحمت ما می داری».

قرض از مزاحمت اینکه یکی از ذوب شدگان در شما فرموده اند که «سران جنبش  سبز باید به بدترین وضع اعدام شوند». می خواستم بی زحمت به این ذوب شده و دیگر ذوب شدگان و حقوق بگیرانتان یادآوری بکنید آن روز جمعه را. همان روزی که رهبر مسلمین جهان از آبرو و جسم علیلش مایه گذاشت و با چشمان اشکبار تهدید کرد مردم را. و یادآوری بکنید روز شنبه ی بعد از آن جمعه را. و نتیجه گیری بکنید برای آقای رحیمیان، از این دو روز؛ و همه ی این روزها، که:

آن که خود شیر بخواندی شد چنین بی یال و یار
مگسی را نهراسیم که هستیم بیشمار

گریه ی دیکتاتور

Advertisements

There are no comments on this post.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: